YUKARI
Image Alt

Avustralya

Avustralya'da Lise Eğitimi

Çocuğuna Yurtdışında Lise Eğitimi Aldırmak İsteyen Aileler İçin Güvenilir Yaşam ve Kaliteli Eğitimin Adresi Avustralya
Ülkemizde ailelerin ve gençlerin yurtdışında lise eğitimine olan ilgisi gün geçtikçe artmaktadır. Bundan önceki yıllarda yurtdışında eğitim denilince akla üniversite ve yüksek lisans gelirken son dönemde yurtdışında lise başvurularında büyük bir yükseliş göze çarpmaktadır. Çocuklarına yurtdışında eğitim aldırmak isteyen ailelerin en büyük endişesi güvenlik ve çocuklarının koruma altında olmasıdır. Bu sebeple, aileler yurtdışı eğitim için seçim yaparken ülkelerin güvenlik seviyelerine de bakmaktadırlar. Avustralya güvenli bir ülke olması sebebiyle ailelerin bu arayışlarında ön plana çıkan adres olmaktadır. Birleşmiş Milletler tarafından dünya sıralamasında en güvenli ve en yaşanabilir ülkeleri listesinde başı çeken Avustralya sıcak ve yardımsever halkı, yüksek standartlardaki eğitim kalitesiyle ailelerin tercihi olmaktadır.

Programlar

Avustralya eğitim sistemiyle dünya çapında saygı gören ülkelerden birisidir. Avustralya özellikle lise eğitiminde dünyanın en başarılı ülkeleri arasında gösterilmektedir. Ülkedeki devlet okulları ve özel okullar arasında eğitim kalitesi açısından fark bulunmaz. Ülkede bulunan liselerin hepsi devlet tarafından denetlenmektedir. Eğitimde yüksek standardın tüm eğitim kurumlarında eşitlenmesi adına çalışmalar yürütülmektedir. Okulların teknolojik ve donanımsal olarak ileri teknolojiye sahip olması gerekmektedir. Okullarda verilen eğitiminde ise son teknikler uygulanmaktadır. Öğrenciler özgür düşünceyi benimseyerek, bilimsel bir eğitime tabi tutulurlar. Öğrenciler sadece fen, matematik, fizik gibi temel dersler değil kişisel gelişim konusunda da eğitim alırlar. Böylece öğrenci kendini bireysel ve vizyonel olarak geliştirme imkanı yakalar.
Aileler için en cazip konulardan bir tanesi, çocuklarından sadece 1 sene ayrı kalarak yurtdışı lise diploması alabilmeleridir. Avustralya’da lise okumak isteyen öğrenciler tüm lise eğitimlerini Avustralya liselerinde tamamlayabilir ya da lisenin son sınıfında kendi ülkelerindeki liselerden Avustralya’daki liselere geçiş yapabilirler. Böylece 1 senesini yurtdışında okuyan öğrenci saygın bir lise diploması edinme şansı yakalar. Avustralya liselerinden alınan diplomalar dünya çapında saygınlığa ve geçerliliğe sahiptir.
Ülkede liseler Ocak ayı sonunda başlar ve Aralık sonunda biter. Liseler ülkemizdeki gibi 2 dönemden oluşur ve öğrencilerin yılda 2 kez tatili vardır.

Başvuru Koşulları ve Gerekli Belgeler

Avustralya’da liseye başvuracak olan öğrencinin dil yeterliliği önem taşımaktadır. Öğrenci TOEFL ya da IELTS’ten istenilen skoru almalıdır. Öğrenci tüm diğer şartları karşılıyor fakat dil konusunda sıkıntı yaşıyorsa 1 yıl hazırlık sınıfına devam ederek İngilizcesini geliştirir ve liseye başlamaya hak kazanır. Dil haricinde öğrencinin en son mezun olduğu diploma notu ve transkripti de önem taşımaktadır. Öğrenci yüksek bir diploma notuna sahipse, bunun yanı sıra sportif, kültürel ve sanatsal başarılara da imza atmışsa okullara kabul şansı yükselir. 13-19 yaş arasındaki lise çağındaki tüm öğrenciler gerekli şartları yerine getirmeleri takdirinde başvurularını yapabilirler.

Gerekli Belgeler
• Önceki eğitim kurumundan alınmış diploma ve transkript
• Akademik referans mektupları
• Öğrencinin; Avustralya’da neden lise eğitimi almak istediği, ilgi alanları, bugüne kadar yaptıkları ve gelecek planlarını anlatan bir niyet mektubu.
• Dil yeterlilik belgesi (TOEFL, IELTS)

Konaklama

Avustralya’da liseye başvuracak olan öğrencinin dil yeterliliği önem taşımaktadır. Öğrenci TOEFL ya da IELTS’ten istenilen skoru almalıdır. Öğrenci tüm diğer şartları karşılıyor fakat dil konusunda sıkıntı yaşıyorsa 1 yıl hazırlık sınıfına devam ederek İngilizcesini geliştirir ve liseye başlamaya hak kazanır. Dil haricinde öğrencinin en son mezun olduğu diploma notu ve transkripti de önem taşımaktadır. Öğrenci yüksek bir diploma notuna sahipse, bunun yanı sıra sportif, kültürel ve sanatsal başarılara da imza atmışsa okullara kabul şansı yükselir. 13-19 yaş arasındaki lise çağındaki tüm öğrenciler gerekli şartları yerine getirmeleri halinde başvurularını yapabilirler.

Gerekli Belgeler

  • Önceki eğitim kurumundan alınmış diploma ve transkript
  • Akademik referans mektupları
  • Öğrencinin; Avustralya’da neden lise eğitimi almak istediği, ilgi alanları, bugüne kadar yaptıkları ve gelecek planlarını anlatan bir niyet mektubu.
  • Dil yeterlilik belgesi (TOEFL, IELTS)
You don't have permission to register
WhatsApp'tan Yaz!